• Instrukcja korzystania z serwisu bip

•

Do nawigacji po stronie Biuletynu Informacji Publicznej służy menu przedmiotowe (po lewej stronie ekranu). Po wskazaniu kursorem myszy nazwy artykułu, kursor przyjmuje kształt dłoni. Po wciśnięciu lewego przycisku myszy informacje zapisane w danym artykule wyświetlają się w postaci kolejnych podmenu bądź w postaci informacji docelowej.

Dokumenty takie jak treść prawa szkolnego lub wnioski do wypełnienia zapisane są w postaci plików o rozszerzeniu pdf. W celu ich odczytania na komputerze powinien być zainstalowany program Acrobat Reader . Jest to darmowy program dostępny w internecie pod adresem:

Oprócz menu przedmiotowego na stronie głównej znajdują się następujące przyciski i zakładki:
          „Strona główna” – umożliwia przejście na stronę główną Biuletynu Informacji Publicznej,
          „Strona www” – umożliwia przejście na stronę informacyjną szkoły,
          „Redakcja” – odnośnik do podstrony zawierającej informację o osobach odpowiedzialnych za redagowanie Biuletynu,
          „Szukaj” – okno wyszukiwarki ogólnej.

Wyszukiwanie

Wyszukiwanie rozpoczyna się po wpisaniu w okno wyszukiwania – znajdujące się na każdym poziomie Biuletynu na górze strony – wyrazu bądź frazy. Podczas takiego wyszukiwania system przeszukuje wszystkie pola bazy danych, stąd też w wynikach wyszukiwania może pojawić się wiele znalezionych pozycji.

Utworzono: piątek, 15 listopad 2019
          Poprawiono: poniedziałek,18 listopad 2019