• 14.01.2020

Razem na Święta

Szkolne Koło Wolontariatu „Serce dla Serca” wraz z Samorządem Uczniowskim włączyliśmy się w ogólnopolski projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej: „Razem na Święta”.

Listopad i grudzień to dla nas bardzo pracowite miesiące. Nie zraża nas to, ponieważ mamy wielką satysfakcję, pomagając innym. Włączamy się w różne akcje. W święto Wszystkich Świętych kwestowaliśmy przy cmentarzu w Józefowie. Zbieraliśmy środki dla podopiecznych Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej „Empatia”.

Uczestniczyliśmy w „Świątecznej Zbiórce Żywności”, która odbyła się w sklepie „OK”. Akcję tę przeprowadziliśmy pod patronatem Banku Żywności. Zebraliśmy 405 kg produktów spożywczych, z których wykonaliśmy 72 paczki świąteczne dla potrzebujących.

Swoją pomocą wsparliśmy także parafialny Caritas, włączając się w akcję „Kromka chleba dla sąsiada” oraz „Chleb miłosierdzia”.

Organizowaliśmy zbiórkę darów dla polskich rodzin mieszkających na Ukrainie. Aktywnie włączyliśmy się w akcję „Gwiazdobranie i dawanie.” W ramach tej akcji zbieraliśmy zabawki, gry, puzzle. Uczniowie wykonali ozdoby świąteczne, które były sprzedawane przez naszych wolontariuszy. Dochód został przekazany na cele akcji.

Na rzecz Stowarzyszenia „Dom, Rodzina, Człowiek” zorganizowaliśmy zbiórkę korków. Udało nam się zebrać aż 71500 szt.

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym organizujemy zbiórkę darów dla schroniska w Falenicy.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wspieraliśmy seniorów podczas przygotowań do spotkania opłatkowego. Pomagaliśmy podczas Wigilii dla Uniwersytetu III wieku oraz Wigilii związku emerytów.

Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy, którzy chętnie i zaangażowaniem włączyli się w te akcje.

Kawiarenka

W dniach 17 i 18 października w naszej Szkole zrobiło się bardzo słodko, ponieważ Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało charytatywna kawiarenkę. słodkości i wykonane były zarówno przez małych jak i dużych wolontariuszy

Wizyta w Jędrusiu

W minioną środę nasi wolontariusze odwiedzili po raz pierwszy w tym roku szkolnym młodzież z ośrodka sojoterapii "Jędruś". Pierwsze spotkanie po dosyć długiej przerwie wzbudziło w wychowankach Ośrodka wiele emocji. Nasi uczniowie pomogli młodszym koleżankom i kolegom w nauce i pracach domowych. Królowała matematyka oraz geografia. Kolejna wizyta w "Jędrusiu" już wkrótce.