• Od 1 września 2017 roku nasze Gimnazjum zostało przekształcone w Szkołę Podstawową nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie. To jednak nie koniec zmian. Do społeczności szkolnej dołączyli najmłodsi jej członkowie, uczniowie klas pierwszych oraz oddziałów przedszkolnych. Starsi koledzy patrzą na nich z wielką sympatią i chętnie przybijają „piątki”. Zatem rosną nam już kolejne roczniki uczniów wyłącznie „Trójki”.

ROZWIJAMY PASJE I ZAINTERESOWANIA

Jedną z form rozwijania zainteresowań i kompetencji edukacyjnych uczniów jest prowadzona na poziomie klas siódmych klasa językowa. Uczniowie mają w niej dodatkowe godziny zajęć z języka angielskiego, a dodatkowo w tym języku uczą się także dwóch innych przedmiotów. Aby chodzić do takiej klasy, kandydaci musieli zdać test kompetencji językowych.

UCZYMY NOWOCZEŚNIE

W naszej szkole od dawna przykładamy wagę do efektywnego nauczania, którego warunkiem jest stosowanie innowacyjnych metod dydaktycznych. Jedna z nich jest nauczanie wyprzedzające. Jego głównym założeniem jest zachęcanie uczniów do przyswajania nowych wiadomości na bazie już posiadanej wiedzy, a jednocześnie motywowanie do samodzielnych poszukiwań potrzebnych informacji, ich selekcjonowania i prezentowania. Wprowadzamy także w naszym procesie dydaktycznym elementy oceniania kształtującego, a także pracujemy metodą tutoringu.

PRZYJEMNIE SPĘDZAMY CZAS

Jednak nauka to nie wszystko. Staramy się, aby czas pobytu w szkole był spędzany nie tylko pożytecznie, ale też przyjemnie. Służą temu przede wszystkim działania Samorządu Uczniowskiego. Pracujący w nim uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, organizują różne akcje i zabawy, aby pobudzić aktywność młodzieży i zachęcić ją do wspólnej zabawy. „Dzień Szalonych Fryzur”, „Dzień Zwariowanych Butów” czy „Święto Strojów w Barwach Narodowych” to ciekawe urozmaicenie szkolnej codzienności. Inną propozycją spędzenia wolnego czasu jest wolontariat. W szkole działa Koło Wolontariatu organizujące różnego rodzaju akcje charytatywne. Wszyscy, którzy chcą bezinteresownie pomóc innym, mogą włączyć się w jego działania. Kolejną atrakcją są tradycyjnie już organizowane w naszej szkole zagraniczne wymiany młodzieży. Co roku gościmy młodych ludzi z Hiszpanii oraz z Niemiec, a potem nasi uczniowie zwiedzają między innymi Barcelonę i jej okolice albo poznają najpiękniejsze zabytki Drezna. Wymiany cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ są niepowtarzalną okazją nie tylko do poznania innego kraju, ale przede wszystkim nawiązania nowych znajomości i sprawdzenia swoich umiejętności posługiwania się językiem obcym.

• PREZENTACJA SZKOŁY