• Przedstawienie z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

• W ubiegłym tygodniu nasza szkoła zorganizowała apel upamiętniający 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego  - największego i najdłuższego zrywu wyzwoleńczego naszego narodu. Pamięć o poległych bohaterach walki o niepodległość stanowi jeden z najważniejszych elementów naszej tożsamości. Nasi uczniowie dzielnie stawili czoła odegraniu trudnych scen tamtejszych wydarzeń.

• Warsztaty BAKCYL

• W ostatnim czasie na terenie szkoły odbyły się zajęcia dla uczniów klas 6 i 8-mych w ramach projektu "Bakcyl". Celem projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Projekt jest częścią jednego z największych programów pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”.

Realizowany jest on od 2013 r. we współpracy z instytucjami sektora bankowego,  instytucjami publicznymi i samorządami terytorialnymi. Projekt uzyskał wyróżnienie Rady Edukacji Finansowej za szczególne przyczynianie się do rozwijania kompetencji finansowych społeczeństwa.

W ramach projektu nasi uczniowie mieli zajęcia z następujących tematów:

- Od oszczędzania do inwestowania

- Twoje pieniądze

- Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

uczniowie dowiadywali się o zasadach związanych z zabezpieczaniem naszych finansów. Jak należy postępować, gdy dzwonią do nas rzekomo z naszego banku i czemu warto oszczędzać.

• Koncert świątecznej piosenki obcojęzycznej

• W dniu 20 grudnia odbył się szkolny konkurs świątecznej piosenki obcojęzycznej dla klas 4-8 z gościnnym występem klasy 3a. Soliści, duety i zespoły, piękny śpiew a nawet akompaniament własny towarzyszyły temu pięknemu wydarzeniu. Odkryliśmy wiele nowych talentów! Liczyła się nie tylko umiejętność śpiewania i znajomość tekstu, ale też odwaga, która pozwoliła wszystkim artystom stanąć na scenie.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom biorącym udział w tym pięknym koncercie!

W gronie zwycięzców znaleźli się w kategorii soliści:

I miejsce ex aequo: Zosia Poniatowska i Michał Ciesielski - klasa 5a

II miejsce ex aeguo: Pola Dąbrowska 5b i Aniela Chilińska 4c

III miejsce: Wojtek Wasążnik 6a

Wyróżnienie zdobyli:

Emilka Sabat 4b i Ania Giwojno 6b

W kategorii zespoły miejsca na podium:

I miejsce: Tadeusz Leszczuk, Staś Stonoga, Maxymilian Ołpiński, Bartosz Kobza, Marceli Wiśniewski z klasy 6B

II miejsce: Zuzia Rybka, Paulina Kowalczyk, Lena Trybus, Antosia Kowala i Wojtek Szostak z klasy 4C

III miejsce: Pola Sawka, Pola Janczak, Maja Półkośnik z klasy 6C

Wyróżnienia:

1. Jakub Stanisławek, Wojciech Grzebalski i Antoni Ognicha z klasy 8S

2. Alicja Wierzchowska i Jacek Dębski-Welo z klasy 6A

3. Daria Biernat z klasy 6C oraz Hanna Biernat z klasy 4A

4. Liliana Wujek z klasy 4A oraz Julia wujek, Aleksandra Jaroszek z klasy 6A

W jury zasiadły Pani Dyrektor Lidia Krupa oraz organizatorki konkursu Pani Małgorzata Strawińska oraz Pani Małgorzata Gawrońska - nauczycielki języka angielskiego.

• Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową

• Uczniowie klas I-VIII naszej szkoły wzięli w nim udział w konkursie na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.  Zadanie polegało na wykonaniu przestrzennej pracy plastycznej, w której należało uwzględnić elementy tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Ocenie podlegał wkład pracy wykonawców szopki, dobór i wykorzystanie materiałów oraz oryginalne ujęcie tematu.Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
            I miejsce - Olaf Nielepko 6C

II miejsce - Ula Kubacka 1C
            III miejsce - Malwina Pruchniak 1C

Wyróżnienia zdobyli:
            Stanisław Brześciński 1C
            Magdalena Chorzewska 8A
            Dominika Dziubak 4A
            Natalka Jarzyna 1C
            Weronika Jarzyna 2D
            Zuzia Milke 1C
            Wiktor Pergół 5A
            Małgosia Pulchny 1

Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi w styczniu.Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pięknych i pomysłowych prac.Uczniów zapraszamy do obejrzenia wystawy szopek bożonarodzeniowych w holu głównym przed pokojem nauczycielskim.