• Powiatowe Eliminacje 47 Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

• 22 marca dwoje uczniów reprezentowało naszą szkołę i miasto w Powiatowych Eliminacjach do 47 Konkursu Warszawska Syrenka.

Poziom był niezwykle wysoki!

Wielkie brawa dla Leny Wasążnik z klasy 4a za zajęcie 3 miejsca!

Ogromne wyrazy podziękowania należą się również Pani Edycie Królak-Dębskiej, która przygotowała uczniów do udziału w Warszawskiej Syrence.

Serdecznie gratulujemy Wam wystąpienia na szczeblu powiatowym i życzymy dalszych sukcesów!

• Patryk Niewczas finalistą III etapu OMJ

• Patryk Niewczas został finalistą trzeciego - finałowego etapu najbardziej prestiżowego konkursu matematycznego dla uczniów szkół podstawowych - Olimpiady Matematycznej Juniorów. W finale rywalizował w gronie 120 najbardziej uzdolnionych matematycznie uczniów szkół podstawowych z całego kraju. Ten wielki sukces już otwiera Patrykowi drzwi do renomowanych szkół średnich i pozwala na kontynuację rozwijania pasji do matematyki. Gratulujemy!

• Konkurs Powiatowy z Matematyki rozstrzygnięty

• Kolejna edycja Konkursu Matematycznego odbywającego się w Szkole Podstawowej nr 3 pod patronatem Starosty Powiatu Otwockiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty za nami. Znamy już trójkę najbardziej uzdolnionych matemtycznie ósmoklasistów naszego powiatu. Na finałowe zawody przybyło 17 uczniów z 8 szkół, przentując bardzo wysoki poziom myślenia twórczego i logicznego, niezbędnego do rozwiązania zadań konkursowych. Oto zwyciężcy tegorocznego konkursu:

1 miejsce: Gabriela Świeżewska - Szkoła Podstawowa Sternik w Józefowie
            2 miejsce: Michał Kopański - Szkoła Podstawowa w Malcanowie
            3 miejsce: Krzysztof Włodarczyk - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 96 w Otwocku.

Gratulujemy!

• Dzień Otwarty

• Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym podczas Dnia Otwartego - moc atrakcji, ale co najważniejsze możliwość obejrzenia szkoły i rozmowy z nauczycielami. Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Państwa pytania, a dzieciom podobały się przygotowane zabawy i możliwość zajrzenia niemal w każdy zakątek szkoły

Wielkie podziękowania dla Wolontariatu naszej szkoły za oprowadzanie naszych gości po szkole

• Turniej szachowy

• W sobotę, 2 marca 2024 roku nasi uczniowie wzięli udział w XVIl Otwartych Mistrzostwach Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Otwocku w szachach szybkich.

W zawodach wzięło udział 55 zawodników. W klasyfikacji szkół nasi uczniowie zajęli II miejsce!

Również na podjum znalazła się nasza uczennica z klasy 7a - Paulina Augustynowicz zajmując II miejsce wśród dziewcząt.

Gratulujemy wszystkim naszym szachistom!!

• DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

• 1 marca - DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH... Wspominamy żołnierzy, którzy nie złożyli broni po II wojnie światowej widząc ekspansję reżimu totalitarnego ZSRS. Żołnierze AK i WiN prześladowani przez władze komunistycznej Polski są BOHATERAMI NIEZŁOMNYMI.