• Rekrutacja 2024/2025

• Ważne! Szanowni Państwo chcąc zapisać dziecko do oddziału przedszkolnego w szkole - tzw. zerówki - po otwarciu strony systemu elektronicznego wspomagającego rekrutację należy wybrać: ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE i tam po założeniu konta wskazać odpowiednią placówkę (Szkołę Podstawową).

• "Szkiełkiem i okiem"

• Wielkie brawa dla Barbary Kulesz i Alicji Mierzwińskiej z klasy 5b za zajęcie II miejsca w IX Powiatowym Konkursie Przyrodniczym "Szkiełkiem i okiem" pod hasłem "Sole - niezwykłe substancje". Konkurs odbył się 22 lutego w siedzibie organizatora tj. w Szkole Podstawowej i Liceum Św. Tomasza z Akwinu w Józefowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Recytatorskie sukcesy siódmoklasistów

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż 21 lutego troje uczniów klas 7 reprezentowało naszą szkołę podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wokół Poezji Wisławy Szymborskiej". Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Otwocku.

Wielkie brawa dla Wojciecha Wasążnika ucznia klasy 7a za zajęcie II miejsca oraz Filipa Bernata z 7c za zdobycie wyróżnienia.

Życzymy dalszych sukcesów!

• Sportowe sukcesy naszych siódmoklasistów

• Nasza szkolna drużyna wygrała w dniu 20 lutego 2024r. turniej Tenisa Stołowego klas 7-8 rozgrywany w Piasecznie. Tym samym Szkoła Podstawowa nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie awansowała do finału Wojewódzkiego!!!

Mistrzowski skład:

1. BUŃKO AREK 7A

2. CHUŁERAŃSKI PIOTR 7A

3. KAFLIK MICHAŁ 7C

Wszyscy uczniowie trenują w Integracyjnym Klubie Rozwoju Tenisa Stołowego w Józefowie

Ogromne gratulacje Panowie!

• Szkoły Pełne Talentów edycja 2023

• W drugiej edycji akcji Szkoły Pełne Talentów organizowanej przez sieć sklepów Lidl udało nam się zgromadzić 11453 talenciaki. Bardzo dziękujemy za przekazanie talenciaków naszej szkole.

Spośród dostępnych nagród wybraliśmy szafkę z klockami do świetlicy szkolnej, zestaw sportowy i 3 zestawy klocków Mini Wafel do oddziałów przedszkolnych oraz 3 duże pufy do biblioteki szkolnej.

Wszystkie nagrody trafiły już do szkoły i cieszą naszych uczniów.

• Dyskoteka karnawałowa

• 8 lutego odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas 4-7!

Samorząd Szkolny znów zapewnił nam moc atrakcji! Kawiarenka z ogromem pyszności, zabawy oraz wirujące światła i gorące rytmy oraz ogrom dobrej energii to przepis na świetną zabawę!

Ślemy gorące podziękowania do nauczycieli i rodziców, naszych cukierników i dostawców smakołyków oraz przedstawicieli Samorządu z Anielą i Wojtkiem na czele za przygotowanie zabaw i oprawę muzyczną.

To kiedy znów się bawimy... :)

• Historyczne sukcesy

• Dnia 6.02 w Teatrze Miejskim im. Stefana Jaracza w Otwocku odbyło się podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Historycznego "Józef Piłsudski i jego czasy". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 4 w Otwocku.

W drugim etapie konkursu udział naszą szkołę reprezentowali Tadeusz Leszczuk z klasy 7b oraz Mateusz Krassowski z klasy 7c.

Tadeusz osiągnął tytuł laureata zajmując II miejsce!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Sukcesy matematyczne naszego ucznia

• Nasz uczeń Patryk Niewczas z klasy 7a wznosi się na fali matematycznych sukcesów. Najpierw awans do finału i trzecie miejsce w Konkursie Powiatowym "Przygoda z Matematyką" organizowanym przez otwockie LO im. Juliusza Słowackiego, potem awans do drugiego etapu Konkursu Kuratoryjnego Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, a przed kilkoma dniami awans do trzeciego - finałowego etapu konkursu OMJ, którego laureatom i finalistom wydawane są zaświadczenia do zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty oraz przyjęcia do wybranej szkoły średniej w Polsce poza kolejnością rekrutacji !!! Marzenie Patryka - miejsce w klasie matematycznej najlepszego liceum w kraju jest jest już bardzo blisko spełnienia... Dodajmy, że Patryk jako uczeń klasy siódmej we wszystkich konkursach rywalizuje z ósmoklasistami.

• Taniec renesansu

• W czwartek 1 lutego w naszej szkole królował taniec renesansowy. Przenieśliśmy się do epoki Jagiellonów, a naszymi przewodnikami byli wspaniali tancerze p. Anna Korbolewska i p. Adam Wyszatycki. Klasy 6A, 6B i 6C zaprezentowały piękne stroje: nagle pojawiła się królowa Bona wraz ze swoimi dwórkami, Jan Kochanowski i Mikołaj Rej, a także hetman Jan Zamoyski. Wszystkie te osobistości zostały zaproszone na wawelskie krużganki. Przy dźwiękach chodzonego i pawany rozpoczął się bal na dworze królewskim!! Nie zabrakło nawet błazna Stańczyka...

• Drużynowe Mistrzostwa w Tenisa Stołowego klas 7-8

• W dniu 7 lutego Szkolna Drużyna wygrała Drużynowe Mistrzostwa w Tenisa Stołowego klas 7-8!

Wśród 12 szkół tej kategorii Szkoła nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie okazała się najlepsza tracąc zaledwie seta...

Mistrzowski skład:

1. BUŃKO AREK 7A

2. CHUŁERAŃSKI PIOTR 7A

3. KAFLIK MICHAŁ 7C

Gratulacje:)

Drugiej szkolnej drużynie zabrakło niewiele do wejścia do strefy medalowej i w kategorii klas 5-6 zajęła ona miejsca w przedziale 5/6. Jak powiedział trener: trenować, trenować, trenować, a kolejne zawody będą również Wasze, bo potencjał jest ogromny

1. Chrzanowski Michał 6b

2. Grabowski Wojciech 5c

3. Kaczyński Filip 5a

Brawo Panowie!

• Bal karnawałowy klas 0-3

• Tegoroczny karnawał powoli zbliża się do końca. Zanim jednak się z nim pożegnamy, przed nami czas zabaw karnawałowych. We wtorek 6 lutego na dorocznym balu kostiumowym bawili się najmłodsi uczniowie. Wyśmienite nastroje, piękne dekoracje, pomysłowe stroje i dobra muzyka to nasz przepis na dobrą zabawę.

Gorące podziękowania kierujemy w stronę Rady Rodziców, która sfinansowała DJ'a i zakup dekoracji oraz całemu sztabowi dekoratorów, którzy ciężko pracowali nad wystrojem sali balowej.