• Pedagog szkolny – to osoba, która pomaga w rozwiązaniu problemów - zarówno pedagogicznych, jak
           i wychowawczych. Doradza uczniom, rodzicom, lecz także nauczycielom, jeśli spotykają oni na swojej drodze problem, z którym nie mogą sobie samodzielnie poradzić. Poza tym pedagog szkolny pomaga znaleźć uczniom własną drogą, rozwijać się, pokonywać trudności związane z okresem adolescencji i wkraczania w dorosłość. Ponadto pedagog szkolny koordynuje wsparcie socjalne dla uczniów i ich rodzin w trudnościach materialnych i bytowych.

Psycholog -  to osoba, która zajmuje się w szkole pierwszą pomocą psychologiczną. Mogą się do niej zgłosić wszystkie osoby tworzące szkolną społeczność (uczniowie, rodzice/opiekunowie uczniów, nauczyciele), które zmagają się z różnego rodzaju trudnościami emocjonalnymi, związanymi  z funkcjonowaniem w grupie społecznej czy nauką szkolną. Najważniejszym celem pracy psychologa szkolnego jest zapewnienie opieki psychologicznej uczniom oraz udzielanie wsparcia rodzicom i nauczycielom.

Socjoterapeuta – to osoba, która wspiera uczniów w przeżywaniu i zrozumieniu swoich emocji.
          W trakcie zajęć pracuje nad poprawą relacji między rówieśnikami, uczy zachowań akceptowanych
          w społeczeństwie, norm społecznych i zasad obowiązujących w szkole. W naszej szkole socjoterapeuta prowadzi zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych i zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, zajęcia odbywają się w małych grupach. Ponadto wspiera rodziców i nauczycieli w procesie wychowania.

Logopeda – to osoba, która zajmuje się pomocą dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami wymowy
          i artykulacji. W naszej szkole prowadzi zajęcia terapii logopedycznej, zajęcia odbywają się w grupach 2-3 osobowych

Terapeuta pedagogiczny – to osoba, która zajmuje się terapią uczniów z trudnościami w uczeniu czytania i pisania, zwłaszcza ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się i zagrożonych dysleksją.
          W naszej szkole prowadzi zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w grupach do 5 osób.