• Plan zajęć dnia w świetlicy

Godziny rozpocz.
        i zakoń. czynności

Czynności wykonywanie w ciągu dnia

07.00 – 08.45

Przychodzenie dzieci do świetlicy. Zabawy według indywidualnych zainteresowań dzieci – zabawy konstrukcyjne, tematyczne, gry planszowe, układanie puzzli, rysowanie, malowanie farbami. Wyjście na zajęcia lekcyjne i inne.

08.45-11.20

Zajęcia dydaktyczne według planu pracy. Prace indywidualne i grupowe w zespołach zadaniowych. Zajęcia plastyczne, techniczne, muzyczne, ruchowe, czytelnicze i zabawy tematyczne. Pogadanki i rozmowy, programy i filmy edukacyjne, konkursy, quizy w zależności od potrzeb grupy. Gry i zabawy organizowane dowolnie. Pomoc w odrobieniu pracy domowej lub pomoc w sprawdzeniu jej według potrzeb dzieci.

11.20- 13.20

Obiad. Czynności organizacyjne zamiennie z wyjściem na boisko szkolne lub zabawy według zainteresowań dzieci.

Relaksacja po zajęciach lekcyjnych na pufach i dywanie.

13.20- 15.30

Zajęcia dydaktyczne według planu pracy. Prace indywidualne indywidualne i grupowe w zespołach zadaniowych. Zajęcia plastyczne, techniczne, muzyczne, ruchowe, czytelnicze i zabawy tematyczne. Pogadanki i rozmowy, programy i filmy edukacyjne, konkursy, quizy w zależności od potrzeb grupy. Gry i zabawy organizowane dowolnie.

Zajęcia dodatkowe – koła świetlicowe według odrębnego harmonogramu.

15.30 – 17.00

Zabawy według indywidualnych zainteresowań dzieci- – zabawy konstrukcyjne, tematyczne, gry planszowe, układanie puzzli, rysowanie, malowanie farbami. Rozmowy indywidualne z dziećmi i rodzicami. Czynności organizacyjno – porządkowe.