• Szkoła do Hymnu 2023

•

Już po raz 6 odśpiewaliśmy wspólnie hymn Polski. Obchody Święta Niepodległości są niezwykle ważnym elementem polskiej tradycji, kultury i patriotyzmu.

W naszej szkole było bardzo patriotycznie również za sprawą biało-czerwonych barw, które przybrali nasi uczniowie i nauczyciele.

• Święto Szkoły

• 8 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Szkoły. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu zacnych gości. W części oficjalnej wręczono odznaki Przyjaciela Szkoły. W tym roku otrzymali je: Pani Jadwiga Sikorska Dyrektor Biblioteki Miejskiej, Pani Agnieszka Rogalska-Jung Dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Pani Marta Król była przewodnicząca Rady Rodziców, Pan Igor Suski autor filmów reklamujących naszą szkołę, Pani Renata Warejko nauczyciel matematyki i wicedyrektor naszej szkoły, Pani Edyta Kuchta nauczyciel plastyki i techniki, Pani Edyta Szczucka kierownik gospodarczy  i Pan Mariusz Koperski nauczyciel religii. Potem dzieci z klas 0-7 przedstawiły widowisko pt. „My dzieci świata”. Były piosenki i wierszyki o szkole i jesieni, ale nie zabrakło też części tradycyjnie poświęconej młodym bohaterom II wojny światowej. Ta część przypomina nam o naszych patronkach – Łączniczkach Armii Krajowej, uczy patriotyzmu i szacunku dla wolności. Młodzi aktorzy spisali się znakomicie. Gratulujemy i dziękujemy!

• Pasowanie na ucznia 2023

•

Za nami jakże ważne wydarzenie w życiu szkolnym każdego pierwszoklasisty - pasowanie na ucznia.

W poniedziałek 23 października w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 przyjęci zostali uczniowie klas 1a i 1b. 6 listopada zaś uczniowie klas 1c i 1d.

Były pięknie wyrecytowane wiersze i zaśpiewane piosenki, wiele radości i wzruszeń.

Gratulujemy naszym pierwszoklasistom i życzymy wielu sukcesów w życiu edukacyjnym i osobistym!

• Konkurs Recytatorski - "Wokół Słowackiego"

• Troje naszych uczniów reprezentowało naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim - "Wokół Słowackiego" organizowanym przez Liceum J. Słowackiego w Otwocku. Byli to Lena Wasążnik i Franek Baka z klasy 4a oraz Pola Dąbrowska z klasy 6b.

Powrócili z wielkimi sukcesami - Lena zajęła II miejsce, a Pola otrzymała wyróżnienie.

To ogromna radość, tym bardziej, że w kategorii klas 4-8 wzięło udział 43 uczniów z naszego powiatu.

Gratulujemy całej trójce reprezentowania naszej szkoły w konkursie na szczeblu powiatowym!

• Spotkanie z pisarzem w SP3

• Za nami pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie autorskie w ramach projektu biblioteki szkolnej „Książka blisko Ciebie”. Tym razem promujemy książkę historyczną.

24 października odbyło się spotkanie autorskie  z pisarzem Pawłem Wakułą. Wzięli w nim udział uczniowie klasy IVb, Vc i VIc.

Pan Paweł Wakuła, absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej jest autorem wielu książek dla dzieci jak „O czym szumi las” i „Mój tata jest olbrzymem”. Jest również twórcą książek, które w humorystyczny sposób przybliżają dzieciom historię. Na spotkaniu autor przedstawił dzieciom swoją książkę „Jagiełło pod prysznicem”, zabierając nas w podróż w odległe czasy panowania polskich królów. Uczniowie poznawali zabawne ciekawostki z życia Jagiełły i innych królów Polski. Swoje opowieści pisarz ilustrował rysując na żywo sugestywne ilustracje. Spotkanie stało się znakomitą zachętą do polubienia historii.

Wszystkich  chętnych uczniów zapraszamy po książki Pawła Wakuły, które można wypożyczyć w naszej bibliotece. Przekonajcie się sami, że nauka może być fascynująca.

Bardzo serdecznie dziękujemy bibliotekarzom Biblioteki Miejskiej w Józefowieza  współpracę i sponsorowanie  spotkania autorskiego.