18 października obchodziliśmy doroczne Święto Szkoły, aby uczcić pamięć patronek – Łączniczek Armii Krajowej. Uroczystość rozpoczęła się o 9.00 wprowadzeniem pocztu sztandarowego. Po przywitaniu gości głos zabrała Pani Dyrektor. W swoim przemówieniu odniosła się do zwykle poważnego charakteru naszych obchodów opowiadających przecież o czasach wojny, o której nie wolno nam zapomnieć. Trzeba wciąż na nowo przypominać o tych strasznych dniach, abyśmy już nigdy nie dopuścili do ich powtórzenia. Musimy uhonorować walczących wtedy bohaterów, bo pamięci o ich poświęceniu nie może zatrzeć upływający czas.
Potem przyszła kolej na odznaczenie tegorocznych Przyjaciół Szkoły. W tym roku tytuł otrzymali:
Pani Edyta Królak- Dębska,
Pani Paulina Wojtasik,
Pani Agnieszka Gołębiowska,
Pani Aleksandra Jakubiec,
Pan Jakub Mielniczuk,
Pan Łukasz Zaczek,
Pan Paweł Sędek.
Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęło się piękne przedstawienie pt. „Miasto Niepokorne”, przygotowane przez Panią Joannę Ławnik, Panią Edytę Królak- Dębską, Panią Anetę Tywonek i Panią Agnieszkę Węglowską . Utalentowani uczniowie, przedstawiciele prawie wszystkich klas, zaprezentowali inscenizację, na którą składały się rozmaite wiersze i piosenki, opowiadające o strachu, odwadze, walce i poświęceniu młodych ludzi podczas okupacji i w trakcie powstania warszawskiego. Niektóre z nich znamy wszyscy, jak choćby brawurowo zaśpiewaną przez chłopców z klasy 5c „Siekierę, motykę”. Nie zabrakło tańca - pięknego poloneza, który rozpoczynał cały spektakl, a nawet pantomimy przygotowanej przez klasę 7a do piosenki Artura Gotza „Ty, żyjący”, z muzyką Zygmunta Koniecznego i słowami będącymi niezwykłą kompilacją wierszy Czesława Miłosza i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Całość zakończyła przejmująca „Modlitwa o pokój”. Na uwagę zasługuje dekoracja przygotowana przez Panią Edytę Kuchtę i Panią Anitę Osękę oraz efekty świetlne i dźwiękowe, które budowały nastrój spektaklu. Pełne przejmujących i wzruszających momentów przedstawienie dostarczyło wszystkim widzom niezwykłych wrażeń i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim jego twórcom i wykonawcom.
O godz. 16.00 po powtórce przedstawienia specjalnie dla rodziców odbył się Piknik Historyczny. Śpiewaliśmy (nie) zakazane piosenki, rozwiązywaliśmy zagadki związane z bohaterami powstania warszawskiego oraz wspomagaliśmy powodzian ze Stronia Śląskiego dzięki kawiarence przygotowanej przez Radę Rodziców.
Takie dni przypominają nam wszystkim, jak wielką wartość ma wolność, którą wywalczyli dla nas młodsi i starsi bohaterowie czasów II wojny światowej.