• Nagroda e-Twinning

• W roku szkolnym 2022/23 klasa 2b uczestniczyła w projekcie e-Twinning "The Idiom Mystery". Udział i zaangażowanie klasy oraz wychowawcy zostało docenione przez Agencję Narodową, która przyznała im Krajową Odznakę Jakości.

• Bezpłatne warsztaty "Koduj z Gigantami”

• Zapraszamy uczniów szkoły do wzięcia udziału w 13. edycji „Koduj z Gigantami” - bezpłatnych warsztatach z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Tym razem zajmiemy się sztuczną inteligencją, a tematem przewodnim warsztatów będzie „Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości”.

Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Pan Jarosław Margielski, Prezydent Otwocka.

Dla Uczniów z Otwocka i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy ciekawe projekty, których motywem przewodnim będzie sztuczna inteligencja:

klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education,
            klasy 4-6: programowanie w Scratch, w Minecraft Education oraz tworzenie aplikacji na smartfona,
            klasy 7-8: wstęp do programowania w C++, C# i Python,
            szkoła średnia: wstęp do programowania w C++, C# i Python.
            Warsztaty odbędą się w Otwocku, w naszej placówce przy ul. Kołłątaja 4.
            Termin warsztatów to trzy pierwsze weekendy września: 2-3 IX, 9-10 IX oraz 16-17 IX.

Zapisu mogą dokonać zainteresowani wydarzeniem Rodzice poprzez formularz na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Liczba miejsc jest ograniczona.