• Erasmus+ kurs we Florencji

• Wszyscy uczymy sie przez całe życie. Nauczyciele też. W tym roku rozwijamy się w ramach realizacji projektu "Chcemy byc lepsi" w programie Erasmus+, który w całości jest finansowany ze środków Uni Europejskiej.

"Chcemy być lepsi" dla siebie, dla naszych uczniów i dla szkoły. Nie zawsze jest łatwo - wszystkie szkolenia odbywają się w językach obcych, ale nie poddajemy się.

Pani Agnieszka Fedorko szkoliła się we Florencji na kursie metodycznym "Integrating Creativity and Innovation into Teaching & New Erasmus Program 2021-2022: Writing and Managing Successful Projects for Your School".

Taki wyjazd to oprócz nauki okazja do spotkania z nauczycielami z innych krajów europejskich, planowania współpracy w kolejnych latach, a takze zapoznania się z kulturą, kuchnią, zwyczajamiregionu, który odwiedzamy. Zajecia trwaja zazwyczaj 5 godzin dziennie. Natomiast p zajęciach jest czs na spacery, zwiedzanie.

Florencja zdecydowanie jest ciekawym miejscem, z bogatą historią, kulturą i niesamowitymi zabytkami. Niezwykłym przezyciem jest sam spacer po historycznej części miasta, gdzie każdy dom, plac, pomnik, a nawet most ma swoją legendę. Odwiedzając Ufizzi Galleries, Ponte Vecchio, Palazzo Vecchio, Galleria dell'Academia czy legendarne ogrody Boboli możemy podziwiać największe arcydzieła kultury renesansu. Niewiele mniejsze wrażenie robią monumentalne katedry na czele z Duomo - Katedrą Santa Maria del Fiore.

W niedalekiej odległości od Florencji można zobaczyć inne ciekawe miejsca. Bolonia, Luka czy Piza są w zasięgu niezbyt długiej wycieczki pociągiem.

• Wybory Samorządu Uczniowskiego

• 29 września 2022 roku w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Szkolnego. Wszyscy uczniowie naszej szkoły świadomie dokonali wyboru swoich przedstawicieli. To ważne dla nas wydarzenie poprzedziła kampania wyborcza, w czasie której kandydaci przedstawili swoje programy wyborcze. Przygotowali plakaty, na których umieścili swoje pomysły, propozycje i konkretne działania. Głosowanie było tajne. Każdy z uczniów klas IV-VIII mógł oddać swój głos na wybranego kandydata na specjalnie przygotowanych kartkach. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwali opiekunowie Samorządu Szkolnego - pani Karolina Olek, pani Edyta Królak-Dębska i pan Łukasz Ośkiewicz.Głosami wyborców przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została uczennica klasy VI A - Alicja Nojek, zastępcą przewodniczącego został uczeń klasy VI A - Wojciech Wasążnik.Nowym władzom Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym.Opiekunowie Samorządu Szkolnego