• Kolejna edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego za nami

• W miniony piątek 25 marca odbyła się kolejna, a zarazem pierwsza po dwuetniej przerwie spowodowanej pandemią edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego. Wydarzenie od wielu lat jest organizowane przez Szkołę Podsawową nr 3 pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Otwockiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Finał tegorocznych zawodów zgromadził 21 uczestników ze szkół podstawowych powiatu otwockiego. Zwycięzcami zostali:

1 m.  Adam Kopański  - SP w Malcanowie
            2 m. Zuzanna Janiszek - SP w Malcanowie
            3 m. Michał Grzęda - SP1 w Karczewie

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim szkołom biorącym udział i zapraszamy za rok do kolejnej rywalizacji.

• Dzień bez plecaka

• Dzisiejsza młodzież nie idzie na łatwiznę. Na pewno nie młodzież z SP nr 3 w Józefowie!  W dniu bez plecaka, który był częścią powitania wiosny, nikt nie poszedł na kompromis. Plecaki zastąpili wózkami, koszykami, walizkami, workami, transporterami dla zwierząt, a także... Pomysłów było wiele. Kreatywne podejście do tematu widac było w całej szkole. Nasza galeria nawet w małym stopniu nie oddaje bogactwa pomysów, ale i tak warto ją obejrzeć.

• Powitanie wiosny

• Wiosna, wiosna... Czekaliśmy na Ciebie!

Aby wiosna lepiej poczuła się w naszej oklolicy, klasa 0 przepędziła zimę niszcząc Marzannę. Za sprawą uczennic (i uczniów) klas 1-8 w naszej szkole zagościła niejedna wiosna.

• Spotkanie informacyjne dotyczące powstania Szkółki ukraińskiej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Józefowie

• W środę 9 marca 2022r o godz. 9.00 w stołówce przy Szkole
            Podstawowej nr 2 przy ul.Sienkiewicza 2 w Józefowie odbędzie się spotkanie
            informacyjne dla rodziców i opiekunów dzieci pochodzenia
            ukraińskiego w wieku szkolnym. Na spotkaniu zostaną omówione
            sprawy dotyczące organizacji szkółki ukraińskiej.
            Zapraszamy.

В середу 9 березня 2022р. о 9.00 в шкільній їдальні
            Загальноосвітньої школи №2, за адресою: вул.Сінкевіча 2
            відбудеться інформаційна зустріч для батьків і опікунів дітей
            українського походження шкільного віку.
            На зустрічі будуть обговорюватись справи, що стосуються
            організації Групи продовженого дня.

• Koniec karnawału

• Wraz z końcem karnawału nadszedł czas na podsumowanie karnawałowych bali, które odbyły się w styczniu i lutym w naszej szkole. Po raz kolejny bale odbyły sie w nielicznym gronie - każda klasa bawiła się we własnej sali, tylko z wychowawcą. Mimo to humory dopisywały, a radosne uśmiechy zagościły na niejednej dziecięcej twarzy.