• Znamy wyniki egzaminu ósmoklasisty!

• 1 lipca absolwenci poznali wyniki egzaminu ósmoklasisty. Średnia wyników znacznie przewyższa średnią krajową sięgając 69,99% z języka polskiego (średnia kraju 60%), 73,34% z matematyki (kraj – 57%) i aż 85,86% z języka angielskiego (kraj – 67%). Serdecznie gratulujemy!!! Łącznie nasi uczniowie zdobyli 50 wyników 100% - 1 z języka polskiego, 17 z matematyki i 32 z języka angielskiego. Jeden z uczniów zdobył 100% ze wszystkich trzech przedmiotów. Wielu absolwentom brakowało tylko kilku punktów procentowych do pełnego wyniku.
            Zaświadczenia wydane, proces rekrutacji trwa. Wszystkim naszym absolwentom gratulujemy osiągniętych wyników. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Mamy nadzieję, że będziecie pomnażać zdobytą u nas wiedzę. Życzymy Wam, abyście dostali się do wymarzonych szkół, gdzie będziecie osiągać kolejne sukcesy. Do zobaczenia!

• ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"

•

Szkoła Podstawowa nr 3  im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie otrzymała wsparcie finansowe w ramach ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025’’

Nasza szkoła  otrzymała wsparcie finansowe w formie dotacji celowej ze środków budżetu państwa na realizację Priorytetu 3 wieloletniego programu pod nazwą ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025’’  w kwocie 15 000,00 zł.
             Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, lektur szkolnych oraz działań promujących czytelnictwo.
                     Program uchwalony przez Radę Ministrów ma na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
            Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego , przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.