• Sztuka po sąsiedzku

• Klasa 1b uczestniczyła ostatnio w warsztatach artystycznych w Miejskim Ośrodku Kultury. Prowadząca warsztaty pani Kasia przygotowała ciekawe zadania do aktywnego zapoznania się z wystawą prac pani Bożeny Stawikowskiej. Po dokładnej analizie obrazów uczniowie przygotowali swoje prace. To była wspaniała zabawa i ciekawe doświadczenie.

• Światowy Dzień Ziemi

• Światowy Dzień Ziemi - 22 kwietnia 2022r. uczciliśmy proekologicznie; przedstawiciele klas 4, 5, 7a oraz 8e postarali się i wykonali takie oto cuda -  coś z niczego czyli przedmioty z materiałów recyklingowych, np.:- kartonowa świnka skarbonka,- piórnik z plastikowej butelki,- ramka do zdjęć wykonana z tektury i patyków,- oryginalne klapki,- kastaniety z opakowań po jajku niespodziance,- tekturowy organizer na przybory szkolne,- wazon z kwiatami o barwach flagi polskiej i ukraińskiej,- szachownica z tekturowego pudełka.Widać doskonale, że kreatywność naszych uczniów jest naprawdę imponująca!

• Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii.

• Brawa dla naszych piątoklasistów, którzy w piątek, 7 kwietnia 2022r., wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Do konkursu przystąpiło 13 dzieci, a zwycięzcami zostali:Michał Kłopotowski (5a) - I miejsceZofia Biernat i Marcin Nowak (5c) - II miejsce ex aequoFilip Bernat (5c) i Tadeusz Leszczuk (5b) - III miejsce ex aequoZwycięzcy konkursu są prawdziwymi ekspertami; znają np. wysokość London Eye, wiedzą, pod jakim adresem w Londynie urzęduje premier Wielkiej Brytanii, potrafią w oryginale napisać tytuł hymnu państwowego Wielkiej Brytanii.Jeszcze raz Wam gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach!

• Konkurs Biesiada Poliglotów

• We wtorek uczniowie z klas: 2c, 5b i 8f mistrzowsko reprezentowali naszą szkołę na I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego: Biesiada poliglotów. Konkurs odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku. Dariusz Leszczuk (2c) oraz Tadeusz Leszczuk (5b) zdobyli I miejsce. Uczennice klasy 8f: Kornelia Kłopotowska oraz Maja Sadowska zdobyły III miejsce.Zdobywcom miejsc na podium serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.